Petek temizliği nasıl yapılır ne kadar zamanda biter?

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizliği işlemi petek sayısına göre değişse de yaklaşık olarak 1- 1,5 saat sürer. Temizleme başlangıcında öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır.

Bu yıkama işlemi en son sistem makine ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal sıvı kullanılır. 

Peteklerde oluşan çamurlaşmayı son sistem makinemiz ile temizliyoruz. Her odadaki petekleri tek tek temizliyoruz.

Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Petek temizleme işlemimiz özel kimyasallar ile yapılmaktadır. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder.  

Zaman içerisinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır. Petek temizliği yaklaşık % 30' a varan yakıt tasarrufu sağlarsınız. 

Kaloriferlerin temizliğinden sonra peteklerin içindeki kir tabakasından kurtularak daha az enerji tüketimi ile daha yüksek ısı elde edersiniz.

İstanbul Petek Temizleme Servisi

Petek Temizleme Servisi | 0535 987 73 60 | Tel: 0212 436 53 44 numaralı telefonlardan petek temizleme işlemi için randevu ve bilgi alabilirsiniz.

Peteklerin ve Tesisatın Hazırlanması 

Temizlik işlemine başlamadan önce, tesisat sistemindeki su boşaltılır ve petekler temizliğe hazır hale getirilir. 

Kimyasal Temizleyici Kullanımı 

Temizleme işleminde genellikle özel kimyasal çözücüler kullanılır. Bu kimyasallar peteklerin içinde dolaştırılarak kireç, pas ve diğer birikintilerin çözülmesine yardımcı olur. 

Yıkama ve Durulama 

Kimyasal maddelerin etkisiyle çözünen birikintiler, yüksek basınçlı su ile peteklerden ve tesisat borularından atılır. Bu işlem, peteklerin içerisindeki atıkların tamamen temizlenmesini sağlar. 

Koruyucu Kimyasal Eklenmesi: Temizlik sonrası sisteme, korozyonu önlemek ve sistemin ömrünü uzatmak için koruyucu kimyasallar eklenebilir. 

Sistemin Yeniden Doldurulması ve Denenmesi: Tüm temizlik işlemleri tamamlandıktan sonra sistem tekrar suyla doldurulur ve hava purjörleri (havaları) kullanılarak sistemdeki hava atılır. Daha sonra sistem test edilir ve ısınma performansının iyileşip iyileşmediğine bakılır. 

Tags

Adresimiz

Sancaktepe Mahallesi 8/3 Sokak No:3 Bağcılar - İstanbul

Telefon: 0212 436 5344

Cep Telefonu: 0535 987 7360

Kurumsal