Petek Temizleme Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Zaman da Biter?

Petek temizleme hizmetimiz petek sayısına göre değişse de yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Temizleme başlangıcında öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi en son sistem makine ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal sıvı kullanılır.

Peteklerde oluşan çamurlaşmayı son sistem makinemiz ile temizliyoruz. Her odadaki petekleri tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Petek temizleme işlemimiz özel kimyasallar ile yapılmaktadır. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. 

Zaman içerisinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır. Petek temizliği yaklaşık % 30' a varan yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Kaloriferlerin temizliğinden sonra peteklerin içindeki kir tabakasından kurtularak daha az enerji tüketimi ile daha yüksek ısı elde edersiniz.

İstanbul Petek Temizleme Servisi siz soğuk havalarda üşümeyin diye biz varız.

Petek Temizleme Servisi | 0535 987 73 60 | Tel: 0212 436 53 44